Masz pytania? Zadzwoń!
+48 789 269 841
Infolinia czynna pon-pt od 8:00 do 15:00

DORADZTWO I NADZÓR INWESTYCYJNY

W procesie budowlanym bardzo istotnym elementem jest odpowiednia koordynacja działań. Zaniedbania związane z niewłaściwą kolejnością wykonywania poszczególnych robót wiążą się z wysokimi kosztami, które w efekcie zawsze ponosi Inwestor. Korzystając z wieloletnich doświadczeń MJ ENGINEERING SP. Z O.O. oferuje kompleksowy nadzór inwestycyjny polegający na pełnieniu funkcji Inwestora Zastępczego. Rozwiązanie to gwarantuje naszym klienta spokojne budowanie dając im możliwość czerpania przyjemności z obserwowania postępu robót przy budowie ich wymarzonego domu. 
Czerpiąc z własnych doświadczeń już na etapie pomysłu ( nawet przed zakupem działki) a następnie koncepcji doradzamy Państwu jak urzeczywistnić pomysł.  


Każdy proces budowlany można podzielić na dwa podstawowe etapy:

I etap – koncepcyjno-projektowy


Bardzo istotnym elementem mądrego budowania jest dokładne zaplanowanie poszczególnych części obiektu uwzględniając potrzeby i preferencje Inwestora, funkcje budynku włącznie z poszczególnymi strefami i pomieszczeniami, możliwości prawne i techniczne oraz warunki środowiskowe danej przestrzeni gdzie będzie zlokalizowany potencjalnie obiekt. W odniesieniu do wymienionych parametrów ustalenie najlepszych rozwiązań funkcjonalnych, budowlanych, instalacyjnych, zagospodarowania terenu. 

II etap – budowa, oddanie do użytkowania


Mnogość rozwiązań stosowanych na rynku daje ogromne możliwości w zakresie wyboru materiałów i technologii budowy. Budowanie to tworzenie kolejnymi sekwencjami, które powinny się zazębiać, aby uzyskać jednolitą całość. Na tym etapie bardzo istotnym elementem jest wybór odpowiedniego wykonawcy i koordynacja robót. Zachowanie właściwych proporcji pomiędzy jakością, tempem prowadzenia prac i ceną gwarantuje najlepszy efekt zadawalający Inwestora i dający trwały rezultat na lata.
Rzetelne i odpowiedzialne prowadzenie procesu budowlanego skutkuje łatwością i prostotą w oddaniu do użytkowania obiektu. Pokrótce zgodnie z powyższym opisem tak można określić nasz zakres obowiązków:

Etap I – koncepcyjno - projektowy

 

 

Etap II – budowa, oddanie do użytkowania

 

 


Dodatkowo nasza firma zawsze w ramach obowiązku Inwestora Zastępczego ubezpiecza budowę i budynek w trakcie całego procesu realizacji.