Masz pytania? Zadzwoń!
+48 789 269 841
Infolinia czynna pon-pt od 8:00 do 15:00

INSTALACJE ODZYSKU WODY DESZCZOWEJ 

Na terenach gdzie brak jest dostępu do kanalizacji deszczowej, MJ ENGINEERING SP. Z O.O. proponuje montaż kompleksowej instalacji gromadzenia i odprowadzania wód deszczowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wody opadowe są ściekami. Dlatego w myśl ustawy z 20 lipca 2017 r. Prawo Wodne, proponowane rozwiązania powinny gwarantować odpowiedni stopień oczyszczenia, jak i sposób odprowadzenia ścieków deszczowych: rów melioracyjny, wprowadzenie do gruntu poprzez drenaż, lub studnie chłonną.


Na podstawie wieloletnich doświadczeń zgodnie z obowiązującym prawem proponujemy proste i ekonomiczne rozwiązanie.

PRZYDOMOWE INSTALACJE ODPROWADZENIA WÓD DESZCZOWYCH

W standardowej instalacji odprowadzenia wód deszczowych dla budynków jednorodzinnych oferujemy klientom zastosowanie zbiornika gromadzącego/przepływowego z przegrodą o poj. 3 m3. 
Z naszego doświadczenia wynika, że taka ilość wody deszczowej jest wystarczająca do obsługi prostych czynności, takich jak mycie samochodów, podlewanie wysp zieleni, posadzonych warzyw i krzewów owocowych. Elementem końcowym instalacji w zależności od warunków panujących na działce inwestora może być drenaż rozsączający, studnia chłonna, dół chłonny, lub odprowadzenie do istniejącego cieku wodnego. 


Kompletna instalacja jest wyposażona w dodatkowe urządzenia typu odstojniki podrynnowe, filtr elementów organicznych (liście, gałęzie trawa), odstojnik - piaskownik.


Budowa systemu powoduje liniowy przepływ wody w zbiorniku retencyjnym tak, aby występowała nieustanna jej wymiana. 


Naszym standardem jest wykonanie na terenie potencjalnej inwestycji wizji lokalnej,
gdzie konsultant po oględzinach proponuje klientowi konkretny sposób budowy instalacji gromadzenia i odprowadzania wód deszczowych. 
W ofercie posiadamy szeroką gamę zbiorników umożliwiającą gromadzenie dowolnej ilości deszczówki.

INSTALACJE PRZEMYSŁOWE ODZYSKU I OCZYSZCZENIA WÓD DESZCZOWYCH

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w instalacjach przemysłowych, procesowych, nasza firma proponuje zastosowanie dodatkowych urządzeń podczyszczających,
tj. piaskowniki, separatory węglowodorów, zbiorniki buforowe filtry kwarcowe. Konkretne rozwiązanie każdorazowo przedstawiane jest po oględzinach u inwestora. 


Jednym słowem instalacje wykonujemy „pod klucz” w zakresie koncepcji, projektu i montażu.