Masz pytania? Zadzwoń!
+48 789 269 841
Infolinia czynna pon-pt od 8:00 do 15:00

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW


Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym w Polsce, przydomowe oczyszczalnie ścieków są alternatywą dla terenów pozbawionych kanalizacji sanitarnych. Montaż takiego urządzenia rozwiązuje raz na zawsze problem utylizacji ścieków bytowych nawet w przypadku, gdy na danym terenie w przyszłości
zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna. Właściciel takiej instalacji - tj. przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest zobowiązany do podłączenia się do wspomnianej kanalizacji sanitarnej.Na podstawie ponad 20-letniego doświadczenia naszym standardem stały się rozwiązania bezawaryjne z wieloletnimi gwarancjami, charakteryzujące się prostotą obsługi i konserwacji. Dlatego proponujemy klientom systemy oczyszczania, które spełniają wszystkie powyższe założenia, a dodatkowo gwarantują maksymalną redukcję zanieczyszczeń w zakresie do 99%. Dzięki takiej sprawności budowanych instalacji możemy gromadzić i wtórnie wykorzystywać wody pościekowe. Warto zauważyć, że wg wytycznych Ministra Środowiska, średnie zużycie wody 5 os. rodziny w Polsce, wynosi 270 tys litrów rocznie, a nasza instalacja pozwala wtórnie wykorzystać do 80% (216 tys litrów oszczędności rocznie). W dzisiejszej rzeczywistości nieustającego wzrostu cen wody, stanowi to kolejną zaletę w jej powtórnym wykorzystaniu w zakresie m.in nawadniania terenu.

 

 

ZALETY INSTALACJI PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

 

 

Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują,  że najbardziej optymalnym modelem każdej przydomowej oczyszczalni ścieków (zbiornikowej), jest proces dwupoziomowy, którego najważniejszymi elementami są osadnik wstępny i złoże biologiczne. Ta konfiguracja daje użytkownikowi największe korzyści w postaci maksymalnej bezobsługowości
(pompowanie osadu co 2 lata) oraz redukcji wszelkich kosztów związanych z eksploatacją oczyszczalni


Osadnik wstępny


W proponowanej przez nas instalacji osadnik wstępny jest niezmiernie ważnym elementem instalacji powodującym ogromne korzyści dla użytkownika:

 

Złoże biologiczne

Działa na zasadzie niskoobciążonego osadu czynnego. Gwarantuje najwyższy parametr oczyszczania ścieku w zakresie 99% skuteczności w stosunku do ścieków surowych. Urządzenie to z racji swojej budowy, jest całkowicie bezobsługowe, wszystkie procesy sterowane są  powietrzem za pomocą kompresora. Dodatkowo dzięki naszym indywidualnym doświadczeniom, w komorze osadu czynnego została zabudowana pompa przerzucająca do osadnika osad nadmierny.


Odbiornik ścieków


Zgodnie z obowiązującym prawem wodnym i budowlanym, ścieki oczyszczone w przydomowej oczyszczalni można odprowadzać do gruntu, lub cieku zewnętrznego. Możliwości i rodzaj wykonania tego elementu jest zależny od indywidualnej oceny naszego eksperta podczas wizyty u klienta. Każdorazowo aby określić najlepsze dla inwestora możliwości wykonania wyżej wymienionej instalacji, nasza firma realizuje bezpłatne wizje lokalne w terenie.

 

Oczyszczalnie osiedlowe (lokalne oczyszczalnie ścieków)


Na podstawie wieloletnich doświadczeń nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązanie problemu oczyszczenia ścieków dla hoteli, pensjonatów, osiedli deweloperskich do 600 użytkowników stałych.
Każdorazowo po wizycie naszego konsultanta opracowujemy indywidualną, kompaktową  propozycję dla danego przypadku, na podstawie warunków terenowych i oczekiwań inwestora.